KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9166653
*
nr 916 6653
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Akvarell, Göran Folcker (1920-2000), 1961, 23x27
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 18:59:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 15:38:36
1
200 kr
6/10 11:59:37
2
Vinnande bud
6/10 18:53:53
1
350 kr
6/10 18:53:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran folcker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04
*
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Folcker
nr 916 6653
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Akvarell, Göran Folcker (1920-2000), 1961, 23x27
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 15:38:36 | 1 | 200 kr |
| 6/10 11:59:37 | 2 | Vinnande bud |
| 6/10 18:53:53 | 1 | 350 kr |
| 6/10 18:53:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död Ã¥r 2000 i Vaxholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och konsthantverkare.Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran folcker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:04



